Bahar ŞEKERCİ

Bahar ŞEKERCİ

Hamile Kedi

30 Temmuz 2019 - 12:18

Cennetten dünyaya sürgün gelen insanoğlu, cenneti cennette bıraktı da cehennemi omuzlayıp geldi diye geçti içimden. Yasak meyve cennetten koparabildikleri tek şey olmuştu; bu ihtirasları , zalimlikleri, bencillikleri bakarkörlükleri , peşin hükümleri oradan getirmiş olamazlardı zira.


İçimde sızlayıp duran vicdan , her acıda çırpınan kalbim ve titrek ellerim bunlar kimden hatıra kaldı bilmiyorum ama bu dünyada yaşamamı iyice zorlaştırdığı muhakkak. Engel olamadığım  her zulmün mazlumu; anam, babam, bacım, kardeşim, çocuğum, hayvanım, ağacım…
    
Sosyal medyada haberi görmüşsünüzdür hamile bir kediyi köpeğin önüne atan çocuklara sorulan sorulara çocukların verdiği bir cevap kanımı dondurdu:
 
-‘Ben seni öldürsem üzülmem ki kediye üzüleyim!


Ben bir öğretmenim çocuk! Sermayesi sadece sevgi ve bilgi olan bir dükkan gibi sevgi alır sevgi satarım  sevgimin ulaşmadığı tüm çocuklar gibi senden de özür diliyorum. Bu denli canileşecek kadar ne yaşadın ? Ne gördün ? Yaptığın fiil nefreti hak  ediyor doğru ! Sen sevgisizlik cehenneminde yaşayarak zaten bu cürmün  diyetini ödüyorsun, sana nefret kusmayacağım.


Ben bir öğretmenim çocuk! Cennetten kovulurken cehennemi sırtlayıp gelmiş insanoğluna bir damla su olsam kâfi. Allah ‘a kavuştuğum gün “ Elimden geleni yaptım “  diyeceğim.