Bursa Kent Konseyi’nde Şevket Orhan dönemi

Kent Konseyi’nde Şevket Orhan dönemi

Bursa Kent Konseyi’nde Şevket Orhan dönemi

Kent Konseyi’nde Şevket Orhan dönemi

Bursa Kent Konseyi’nde Şevket Orhan dönemi
27 Haziran 2019 - 18:44

– Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle çalışmalarını sürdüren, kentin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Bursa Kent Konseyi’nde genel kurul heyecanı yaşandı. İki adayın yarıştığı seçimde, yapılan oylamada 200 oyla gönülleri fetheden Şevket Orhan, Bursa Kent Konseyi’nin yeni başkanı oldu. Bursa Kent Konseyi Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu’nda gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Murat Demir, yoğun gündemi nedeniyle programa katılamayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın selamlarını iletti. Kent konseylerinin yerel karar alma mekanizmalarına kent halkının katılımını sağlamak amacıyla oluşturulmuş demokratik platform olduğunu söyleyen Demir, Bursa Kent Konseyi bünyesinde 5 meclis, 30 çalışma grubu, 332 kurumsal katılımcı ve binler gönüllünün yer aldığını sözlerine ekledi. Bursa Kent Konseyi’nde kısa süre başkanvekili olarak görev yapan Şuayip Toprak ise Bursa Kent Konseyi’nin kent halkının önemli temsil mekanizmalarından biri olduğunu ifade ederek, adaylara başarılar diledi. Açılış konuşmalarının ardından, Faruk Anbarcıoğlu’nun divan başkanlığında, yoğun katılımla gerçekleştirilen seçimlerde iki aday yarıştı. Başkan adayları Şevket Orhan ve Yüksel Ceylan, 3’er dakikalık konuşmalarla kendilerini tanıttı, hedeflerini dile getirdi. Yapılan oylama sonucunda Bursa’ya hizmete sevdalı olduğunu belirten Bursa eski Milletvekili Şevket Orhan, 200 oy alarak Bursa Kent Konseyi Başkanı oldu. 243 genel kurul üyesinin katıldığı seçimde ise Yüksel Ceylan 17 oy aldı. “Bursa’yı çok seviyorum”
Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, yaptığı konuşmada, “Babam ve dedem gibi ben de Bursa’nın Pınarbaşı Mahallesi’nde doğdum. Bursa’da Merinos sahasında top oynadım. Bursa’da yaşadım. Bursa’nın güzel insanları beni milletvekili yaptı. Görevimin ardından kenara çekildim, 12 yıldır aktif siyasetle ilgim yok. Ancak bu halka borcum var. Bursa’yı çok seviyorum. Belediye Başkanı’mızdan teklif gelince kırmam mümkün müydü? Görevden kaçmak olur mu? Kavgayla işimiz yok, bizim işimiz sevgiyle… Bu güzel topluluğun Bursa’ya çok güzel şeyler katacağına inanıyorum. Bursa’ya bir şeyler kaymak için aday oldum. Bursa’nın ekmeğini yedim, suyunu içtim. Bursa’nın halkına hizmet etmek için buradayım. Bursa’mız ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Bursa Kent Konseyi’nin eski başkanlarından merhum Semih Pala’yı da rahmetle yad eden Şevket Orhan, geçmiş dönem başkanı Hasan Çepni’ye ise hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi ve çiçek takdim etti. Yürütme kurulu da belirlendi
Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan döneminde görev yapacak olan Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri de 16 asil ve 16 yedek olmak üzere belirlendi.
Ali Bozkurt, Ali Tiryaki, Erkan Ayçam, Erol Dağlıoğlu, Füsun Karakurt, Hatice Şahin, Hızır Ofluoğlu, İbrahim Özmen, İlhami Yıldız, Mustafa Karlovalı, Mülayim Lale, Sami Tokaki, Semih Peksert, Sevil Pamirol, Suat Gülçimen ve Yüksel Köse Yürütme Kurulu asıl üyeleri olarak seçildi. Mutlu Çınar, Mecbure Altun, Yaşar Yıldız, Ahmet Aydın, Mustafa Dede, Ziya Aydemir, Fehmi Yıldız, Suat Arvas, Mehmet Necati Şahin, Süleyman Durak, Ferit Uçar, Hüseyin Kahraman, Mustafa Güçyetmez, Ömer Karaca, Salih Avcil ve Meral Kuru da yedek üyeler arasında yer aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Bursa'da kurulan Şirket Sayısı Artıyor'
'Bursa'da kurulan Şirket Sayısı Artıyor'
Bursa'dan Azerbaycan'a güçlü destek
Bursa'dan Azerbaycan'a güçlü destek