BUÜ Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor

BURSA Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite adayı öğrencilere yönelik "Tanıtım ve Tercih Günleri" etkinliği düzenliyor. 23-25 Temmuz tarihleri arasında Görükle Merkez Kampüsü'nde başlıyor.

BUÜ Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor

BURSA Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite adayı öğrencilere yönelik "Tanıtım ve Tercih Günleri" etkinliği düzenliyor. 23-25 Temmuz tarihleri arasında Görükle Merkez Kampüsü'nde başlıyor.

BUÜ Tanıtım ve Tercih Günleri başlıyor
19 Temmuz 2019 - 11:41

BURSA Uludağ Üniversitesi (BUÜ), üniversite adayı öğrencilere yönelik "Tanıtım ve Tercih Günleri" etkinliği düzenliyor. 23-25 Temmuz tarihleri arasında Görükle Merkez Kampüsü'nde devam edecek olan etkinlikte öğrencilere üniversite hakkında tüm bilgiler anlatılacak.

 

YKS'de sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite araştırmaya başlayan öğrencilerin bu süreci daha kolay aşmalarına yardımcı olmak ve başarılı gençleri bünyesine çekmek isteyen Bursa Uludağ Üniversitesi, Merkez Kampüs içerisinde 3 gün sürecek olan Tanıtım ve Tercih Günleri organize etti. Alanında uzman personelin bilgiler vereceği etkinlik boyunca tüm fakülteler, meslek yüksekokulları, akademik kariyer olanakları, burslar ve sosyal aktivite imkânları üniversite adayı gençlere aktarılacak.

ETKİNLİK ÖĞRENCİLERİN KARARINI BELİRLEYECEK

Seçilecek üniversite ve bölüm ile hayatlarına yön verecek adaylar için Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından 23-25 Temmuz tarihlerinde "Tanıtım ve Tercih Günleri" düzenlenecek. Bu süreçte en doğru kararın alınması için adaylar ve aileleri, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde saat 09.00-16.00 saatleri arasında Merkez Görükle Kampüsü'nü ziyaret edebilecek. Adaylar ve aileleri, üniversitenin uzman tercih danışmanları, akademik ve idari personelinden, etkinlik boyunca üniversite tercihleri, bölümler ve sunulan olanaklar konusunda yüz yüze bilgi alabilecekler. Tanıtım ve Tercih Günleri'nde 22 farklı birimden 50'si akademisyen, 29'u idari personel toplam 79 personel görev yapacaktır.

REKTÖR KILAVUZDEN ÖĞRENCİLERE "SÜRECİ İYİ DEĞERLENDİRİN" TAVSİYESİ

Adayların öğrenim görecekleri üniversiteleri seçerken deneyime, iş dünyasıyla ilişkilere, istihdama, uluslararası alanda sunulan olanaklara, staj ve dil öğretimi gibi unsurlara dikkat etmeleri gerektiğini belirten BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, adayların olanakları ölçüsünde üniversitelere giderek ziyarette bulunmasının önemli olduğunu söyledi. Rektör Kılavuz; "Akademisyenler, yöneticiler ve öğrencilerle bir araya gelmek büyük önem arz ediyor. Eğitim alınacak ve ortalama 4 yıl boyunca kalınacak kentin görülmesi ve yaşam şartlarının araştırılması gerekiyor. Bursa Uludağ Üniversitesi olarak bu süreçte tüm ziyaretçilerimize üniversitemizi ve imkanlarımızı en iyi şekilde anlatmaya çalışacağız. Öğrenciler, etkinlik boyunca kent kültürü, konaklama imkanları, üniversite yerleşkesi, fakülteler, meslek yüksekokulları, burslar, yemekhane gibi çok sayıda konuda ayrıntılı bilgi sahibi olabilecekler" diye konuştu.

BUÜ, 4 FARKLI ŞEHİRDE 4 FUARDA TANITILACAK

BUÜ, bu yıl 4 farklı şehirde düzenlenecek Tercih ve Tanıtım Günleri'ne katılacak. Fuar ekibinde çeşitli fakültelerden akademisyenler, Öğrenci İşleri ve Sağlık Kültür Daire Başkanlığı'nın uzman personeli yer alacak. BUÜ Tanıtım Birimi, sırasıyla 19 -21 Temmuz'da İstanbul Kongre Merkezi, 23-25 Temmuz'da BUÜ Mete Cengiz Kültür Merkezi, 25 Temmuz'da Bursa Merinos AKKM, 26-27 Temmuz'da İzmir Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi ile 27 Temmuz'da Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi'ndeki fuarlarda toplam 100 binden fazla katılımcıya Bursa'yı ve üniversiteyi anlatacak.

 

 


DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bursa'nın kalbi İzmir'de atıyor
Bursa'nın kalbi İzmir'de atıyor
Bakan Mustafa Varank BTSO OSB Konseyi Üyeleriyle Buluştu
Bakan Mustafa Varank BTSO OSB Konseyi Üyeleriyle Buluştu